Eurocard Gotland Runt 2010 | Resultatarkiv
Kungliga svenska segelsällskapet | Royal Swedish Yacht Club
Rounding results for class IRC BRAVO at rounding 2010 Finish
Rank
Sail no.
Boat name
Skipper/team
Report no.
Club
Boat type
Reported
Sailed time
Corr time
To 1st boat
1
SWE 2
AVANTIME 3
250
KSSS
Farr 30
2010-07-10 00:22:45
59:22:45
64:36:16
00:00:00
2
SWE 126
ELLVANN
124
BOO
Pronavia 38
2010-07-10 03:30:32
62:30:32
64:38:03
00:01:46
3
SWE 23
ARCONA UK RACING TEAM
224
KSSS
Arcona 340
2010-07-10 02:55:29
61:55:29
64:42:40
00:06:24
4
FIN 10995
MAGNUM
60
UPS
IMX 40
2010-07-10 01:47:25
60:47:25
65:20:58
00:44:42
5
SWE 1
KRUT
104
KSSS
A 35
2010-07-10 04:37:07
63:37:07
65:27:48
00:51:32
6
SWE 70
TEKNOVA / ALBATROSS RACING
196
GKSS
First 40
2010-07-10 00:27:00
59:27:00
65:30:50
00:54:33
7
SWE 3601
INGA FROM SWEDEN
241
KSSS
Corby 36
2010-07-10 02:15:11
61:15:11
66:01:50
01:25:34
8
SWE 10070
TEAM ORCA
5193
KSSS
Farr 30
2010-07-10 02:02:51
61:02:51
66:25:10
01:48:54
9
GBR 6510
SERENDIP
180
KSSS
Prima 38
2010-07-10 03:05:28
62:05:28
66:33:42
01:57:25
10
NOR 13540
MAGIC
53
SSF-NOR
King 40
2010-07-10 00:56:05
59:56:05
66:38:50
02:02:34
11
SWE 29
ADA
228
KSSS
Dehler 44
2010-07-09 23:07:00
58:07:00
66:57:01
02:20:45
12
SWE 5709
MATADOR
77
KSSS
J/109
2010-07-10 06:00:16
65:00:16
67:12:52
02:36:36
13
FIN 19
BUSYBODY
103
OMK-FIN
X-41 OD
2010-07-10 01:09:23
60:09:23
67:44:09
03:07:53
14
SWE 44
OXYGEN
PQR / Wallhamns Marina
5176
KSSS
X-41
2010-07-10 00:54:35
59:54:35
67:45:28
03:09:12
15
SWE 17
CHAZARA
5102
KSSS
Dehler 44
2010-07-10 00:21:18
59:21:18
67:54:07
03:17:51
16
FIN 11219
SPIRIT OF JUNIPER
50
GSF-FIN
Seaquest RP 36
2010-07-10 05:42:59
64:42:59
68:12:39
03:36:23
17
FIN 45012
TWO FAST
26
EPS-FIN
Swan 45
2010-07-10 00:09:50
59:09:50
68:55:33
04:19:17
18
FIN 11222
SCHATZI
110
UPS
Dehler 39
2010-07-10 07:18:25
66:18:25
69:05:30
04:29:14
19
SWE 1
VIOLA
Team Viola
5073
KSSS
Arcona 430
2010-07-10 01:53:03
60:53:03
69:17:10
04:40:53
20
SWE 1
AVANTIME 4
251
ÖSSS
Farr 40
2010-07-10 00:08:14
59:08:14
69:22:04
04:45:48
21
SWE 9
AIR IV
142
KSSS
Landmark 43
2010-07-10 00:06:22
59:06:22
69:44:42
05:08:26
22
NOR 12343
DESTIN
43
ASF-NOR
Landmark 43
2010-07-10 00:56:05
59:56:05
69:45:50
05:09:34
23
FIN 13801
DONDO
32
M-FIN
Archaumbalt A 40
2010-07-10 04:24:44
63:24:44
70:23:15
05:46:58
24
FIN 2220
SANNA 4
156
SSP-FIN
Mannerberg 34
2010-07-10 10:36:35
69:36:35
72:19:28
07:43:11