Rounding results for class SRS C at rounding 2015 Kanholmen

Rank Sail no. Boat name Skipper/team Report no. Club Boat type Reported Sailed time Corr time To 1st boat
1 SWE 8994 SILFVERFÅGEL Pontus Brenter 179 KSSS Diva 39 2015-06-28 14:50:00 04:50:00 06:04:49 00:00:00
2 SWE 158 KVADRAT ELEVATING PEOPLE Team Pålnäs 152 Saltsjöbadens BK Omega 42 2015-06-28 15:02:00 05:02:00 06:14:46 00:09:57
3 SWE 97941 SLAGHÖKEN SLAGHÖKEN 164 Trälhavets BK First 34,7 2015-06-28 15:03:00 05:03:00 06:18:08 00:13:19
4 SWE 501 BOJ - BOJ Peter Forslund 183 Runmarö Yacht Club Scampi 2015-06-28 16:09:00 05:49:00 06:22:30 00:17:41
5 SWE 195 WET-X Wet-X Sailing Team 31 Enköpings SS X-99 2015-06-28 15:12:00 05:12:00 06:26:34 00:21:44
6 SWE 2827 WALENNA II Carl Wale 104 KSSS One off 2015-06-28 15:29:00 05:19:00 06:26:56 00:22:07
7 SWE 28 TJAJKA Björn Ternström 186 Askrike SS Dehler34DD 2015-06-28 15:10:00 05:10:00 06:28:07 00:23:18
8 SWE 28 DAIQUIRI Gunnar Frostell 54 Södertälje BS Compis 363 2015-06-28 15:28:00 05:18:00 06:28:35 00:23:46
9 SWE 25 PEAKABOO Team [email protected] 83 Gustavsbergs BK First 30 2015-06-28 15:13:00 05:13:00 06:30:56 00:26:07
10 SWE 146 SINGDOY Team Singdoy 111 Trollbäckens BS Scanner 391 2015-06-28 15:16:00 05:16:00 06:31:31 00:26:42
11 SWE 83 SPIRIT Team Spirit 5 Segelsällskapet Svearna Dehler 32 2015-06-28 15:34:00 05:24:00 06:32:21 00:27:32
12 SWE 5678 Agnes Markus Norlin 132 KSSS IOR One Ton 2015-06-28 15:33:00 05:23:00 06:33:24 00:28:35
13 FIN 7227 LOTUS Team Lotus 113 Wasa Segel Förening Finnflyer 31 2015-06-28 16:11:00 05:51:00 06:35:13 00:30:24
14 FIN 11372 LASSUX Sakari Rinne 154 TTPS-FIN X-372 2015-06-28 15:35:00 05:25:00 06:38:07 00:33:18
15 FIN 4709 NEITO Hanna Stark-Heikkinen 50 Oulun Merenkävijät Jungfru 37 2015-06-28 15:39:00 05:29:00 06:41:22 00:36:33
16 SWE 14 CASTARA Team Castara 99 Östhammars SS Scanner 392 2015-06-28 15:23:00 05:23:00 06:42:08 00:37:18
17 SWE 104 FIOLINA Team Cederholm 119 Strängnäs SS Diva 35 2015-06-28 15:39:00 05:29:00 06:43:21 00:38:32
18 SWE 40 ALAPOCAS Johan Nordström 139 Trollbäckens båtsällskap Linjett 33 2015-06-28 16:05:00 05:45:00 06:45:22 00:40:33
19 SE 8227 NOTRE DAME OP MEMORIAL TEAM 68 Saltsjöbadens BK Brise de Mer 34 2015-06-28 16:10:00 05:50:00 06:46:00 00:41:10
20 SWE 59 SERENITY Jan Komorowski 166 Norrtälje SS Linjett 33 2015-06-28 15:49:00 05:39:00 06:46:07 00:41:18
21 SWE 11129 HOKA HEY Jan Lockner 66 Svenska Kryssar klubben Bavaria 40 Cruiser 2015-06-28 15:30:00 05:30:00 06:47:52 00:43:03
22 SWE 211 FARVEL Farvel Offshore Sail Racing Team 150 Nynäshamns SS First 40.7 2015-06-28 15:25:00 05:25:00 06:48:51 00:44:01
23 SWE 131 MAJA Lars Sönnerfors 70 Båtsällskapet Arken Elan 31 2015-06-28 16:07:00 05:47:00 06:50:09 00:45:20
24 SWE 87 SELF OMNINUTRITION SELF OFFSHORE TEAM 129 Velamsunds BK Hanse 325 2015-06-28 16:15:00 05:55:00 06:51:26 00:46:37
25 SWE 11019 SLIPFREE Lars Sjöström 97 Skärgårdsstads SS Dufour 34 LR 2015-06-28 15:47:00 05:37:00 06:51:48 00:46:59
26 SWE 860 FREEDOM Henrik Forsgren 77 Edsvikens SS Dehler 34 2015-06-28 16:16:00 05:56:00 06:54:44 00:49:55
27 S 154 NOVALECOOL Håkan Brännlund 177 Segelsällskapet Färingarna Albin Nova 2015-06-28 16:22:00 06:02:00 06:55:12 00:50:23
28 SWE 108 RED SUN Mats Bjerker 14 Kvarnvikens BS Contrast 33 2015-06-28 16:17:00 05:57:00 06:56:58 00:52:09
29 SWE 11555 ALINA Team Varians / Daniel Osterman 48 Upplands Väsby BS Beneteau First 345 2015-06-28 16:18:00 05:58:00 06:57:25 00:52:36
30 SWE 10763 PAULA Team Paula 102 Espoo Merenkulkijat Dufour 385 2015-06-28 15:34:00 05:34:00 06:58:10 00:53:20
31 SWE 466 PRIMA DIVA Ulf Liliefeldt 20 Finkarudds BK Diva 34 2015-06-28 15:36:00 05:36:00 07:00:00 00:55:10
32 SWE 1 JANE DOE Marcus Grönqvist 170 Tyresö BK Elvström 717 2015-06-28 16:30:00 06:10:00 07:00:19 00:55:30
33 SWE 34 OFFPIST TEAM MFPrecision 75 Söderhamns SS Dehler 32 2015-06-28 15:41:00 05:41:00 07:02:29 00:57:40
34 SWE 11420 VITA BREVIS Team Vita Brevis 151 KSSS Wasa 420 2015-06-28 15:40:00 05:40:00 07:05:40 01:00:51
35 SWE 66 TJORVEN Johan Ploom 136 KSSS Linjett 35 2015-06-28 16:20:00 06:00:00 07:06:36 01:01:46
36 SWE 22 HUMLAN Börje Hult 34 Mariefreds Båtklubb Maxi 909 2015-06-28 16:48:00 06:28:00 07:10:17 01:05:28
37 SWE 245 ROSETTA Mats Rosander 12 Södra Evlinge BK Hanse 342 2015-06-28 16:28:00 06:08:00 07:10:55 01:06:06
38 SWE 9 VIKTORIA Lars Karlsson 47 Mariefreds BK Wasa 360 2015-06-28 16:06:00 05:56:00 07:13:36 01:08:47
39 SWE 133 SMILE Stefan Gustavsson 44 Mariefreds BK Omega 36 2015-06-28 16:05:00 05:55:00 07:13:48 01:08:59
40 SWE 10648 ISIS Tomas Lundqvist 59 Lidingö SS Avance 33 2015-06-28 16:48:00 06:28:00 07:19:36 01:14:47
41 SE 30 VIVRE II Bucaneros 58 Örlogsberga BK Omega 36 2015-06-28 16:12:00 06:02:00 07:22:21 01:17:32
42 SWE 155 ESCAPE Team Goosebump 24 Smygehuks BSK Hanse 350 2015-06-28 16:39:00 06:19:00 07:22:40 01:17:51
43 SWE 1200 LANGURIA Hillebrand 127 Trollbäckens BS Jeanneau 36i 2015-06-28 16:12:00 06:02:00 07:24:10 01:19:21
44 SWE 167 MY CHILLZONE NP Bygg 46 Norrtälje SS Dufour 405 GL 2015-06-28 16:12:00 06:02:00 07:27:04 01:22:15
45 SWE 3361 S/Y BLONDIE TEAM Jula 6 Risets Båtklubb Sveakryssare 2015-06-28 16:38:00 06:18:00 07:27:10 01:22:21
46 SWE 8324 RAMBLER Team RAMBLER 33 StockholmsSegelSällskap JNF 38 2015-06-28 18:24:00 08:04:00 08:38:21 02:33:32