Rounding results for class SRS C at rounding 2015 Korsöhalsen

Rank Sail no. Boat name Skipper/team Report no. Club Boat type Reported Sailed time Corr time To 1st boat
1 SWE 8994 SILFVERFÅGEL Pontus Brenter 179 KSSS Diva 39 2015-06-28 16:15:00 06:15:00 07:51:45 00:00:00
2 SWE 158 KVADRAT ELEVATING PEOPLE Team Pålnäs 152 Saltsjöbadens BK Omega 42 2015-06-28 16:28:00 06:28:00 08:01:30 00:09:45
3 SWE 97941 SLAGHÖKEN SLAGHÖKEN 164 Trälhavets BK First 34,7 2015-06-28 16:29:00 06:29:00 08:05:28 00:13:43
4 SWE 501 BOJ - BOJ Peter Forslund 183 Runmarö Yacht Club Scampi 2015-06-28 17:45:00 07:25:00 08:07:43 00:15:58
5 SWE 28 DAIQUIRI Gunnar Frostell 54 Södertälje BS Compis 363 2015-06-28 16:54:00 06:44:00 08:13:41 00:21:56
6 SWE 28 TJAJKA Björn Ternström 186 Askrike SS Dehler34DD 2015-06-28 16:35:00 06:35:00 08:14:32 00:22:47
7 SWE 195 WET-X Wet-X Sailing Team 31 Enköpings SS X-99 2015-06-28 16:40:00 06:40:00 08:15:36 00:23:51
8 SWE 2827 WALENNA II Carl Wale 104 KSSS One off 2015-06-28 16:59:00 06:49:00 08:16:07 00:24:22
9 SWE 25 PEAKABOO Team [email protected] 83 Gustavsbergs BK First 30 2015-06-28 16:38:00 06:38:00 08:17:06 00:25:21
10 SWE 146 SINGDOY Team Singdoy 111 Trollbäckens BS Scanner 391 2015-06-28 16:42:00 06:42:00 08:18:04 00:26:19
11 FIN 11372 LASSUX Sakari Rinne 154 TTPS-FIN X-372 2015-06-28 17:00:00 06:50:00 08:22:15 00:30:30
12 SWE 5678 Agnes Markus Norlin 132 KSSS IOR One Ton 2015-06-28 17:03:00 06:53:00 08:23:02 00:31:17
13 FIN 7227 LOTUS Team Lotus 113 Wasa Segel Förening Finnflyer 31 2015-06-28 17:47:00 07:27:00 08:23:19 00:31:34
14 SWE 83 SPIRIT Team Spirit 5 Segelsällskapet Svearna Dehler 32 2015-06-28 17:07:00 06:57:00 08:24:59 00:33:14
15 FIN 4709 NEITO Hanna Stark-Heikkinen 50 Oulun Merenkävijät Jungfru 37 2015-06-28 17:07:00 06:57:00 08:28:44 00:36:59
16 SWE 40 ALAPOCAS Johan Nordström 139 Trollbäckens båtsällskap Linjett 33 2015-06-28 17:35:00 07:15:00 08:31:07 00:39:22
17 SWE 211 FARVEL Farvel Offshore Sail Racing Team 150 Nynäshamns SS First 40.7 2015-06-28 16:50:00 06:50:00 08:35:46 00:44:01
18 SWE 104 FIOLINA Team Cederholm 119 Strängnäs SS Diva 35 2015-06-28 17:11:00 07:01:00 08:36:08 00:44:23
19 SWE 11129 HOKA HEY Jan Lockner 66 Svenska Kryssar klubben Bavaria 40 Cruiser 2015-06-28 17:01:00 07:01:00 08:40:21 00:48:36
20 SWE 59 SERENITY Jan Komorowski 166 Norrtälje SS Linjett 33 2015-06-28 17:25:00 07:15:00 08:41:07 00:49:22
21 SWE 131 MAJA Lars Sönnerfors 70 Båtsällskapet Arken Elan 31 2015-06-28 17:41:00 07:21:00 08:41:15 00:49:30
22 SWE 14 CASTARA Team Castara 99 Östhammars SS Scanner 392 2015-06-28 17:00:00 07:00:00 08:42:54 00:51:09
23 SE 8227 NOTRE DAME OP MEMORIAL TEAM 68 Saltsjöbadens BK Brise de Mer 34 2015-06-28 17:51:00 07:31:00 08:43:09 00:51:24
24 SWE 87 SELF OMNINUTRITION SELF OFFSHORE TEAM 129 Velamsunds BK Hanse 325 2015-06-28 17:55:00 07:35:00 08:47:20 00:55:35
25 SWE 11019 SLIPFREE Lars Sjöström 97 Skärgårdsstads SS Dufour 34 LR 2015-06-28 17:23:00 07:13:00 08:49:07 00:57:22
26 SWE 11555 ALINA Team Varians / Daniel Osterman 48 Upplands Väsby BS Beneteau First 345 2015-06-28 17:54:00 07:34:00 08:49:21 00:57:36
27 SWE 860 FREEDOM Henrik Forsgren 77 Edsvikens SS Dehler 34 2015-06-28 17:55:00 07:35:00 08:50:04 00:58:19
28 SWE 10763 PAULA Team Paula 102 Espoo Merenkulkijat Dufour 385 2015-06-28 17:05:00 07:05:00 08:52:06 01:00:21
29 SWE 34 OFFPIST TEAM MFPrecision 75 Söderhamns SS Dehler 32 2015-06-28 17:11:00 07:11:00 08:54:00 01:02:15
30 SWE 11420 VITA BREVIS Team Vita Brevis 151 KSSS Wasa 420 2015-06-28 17:07:00 07:07:00 08:54:36 01:02:51
31 SWE 466 PRIMA DIVA Ulf Liliefeldt 20 Finkarudds BK Diva 34 2015-06-28 17:08:00 07:08:00 08:55:00 01:03:15
32 SWE 1 JANE DOE Marcus Grönqvist 170 Tyresö BK Elvström 717 2015-06-28 18:14:00 07:54:00 08:58:27 01:06:42
33 SWE 22 HUMLAN Börje Hult 34 Mariefreds Båtklubb Maxi 909 2015-06-28 18:26:00 08:06:00 08:58:58 01:07:13
34 S 154 NOVALECOOL Håkan Brännlund 177 Segelsällskapet Färingarna Albin Nova 2015-06-28 18:10:00 07:50:00 08:59:05 01:07:20
35 SWE 66 TJORVEN Johan Ploom 136 KSSS Linjett 35 2015-06-28 17:57:00 07:37:00 09:01:32 01:09:47
36 SWE 9 VIKTORIA Lars Karlsson 47 Mariefreds BK Wasa 360 2015-06-28 17:39:00 07:29:00 09:06:52 01:15:07
37 SWE 133 SMILE Stefan Gustavsson 44 Mariefreds BK Omega 36 2015-06-28 17:38:00 07:28:00 09:07:27 01:15:42
38 SWE 245 ROSETTA Mats Rosander 12 Södra Evlinge BK Hanse 342 2015-06-28 18:09:00 07:49:00 09:09:11 01:17:26
39 SWE 155 ESCAPE Team Goosebump 24 Smygehuks BSK Hanse 350 2015-06-28 18:14:00 07:54:00 09:13:37 01:21:52
40 SWE 1200 LANGURIA Hillebrand 127 Trollbäckens BS Jeanneau 36i 2015-06-28 17:42:00 07:32:00 09:14:36 01:22:51
41 SWE 3361 S/Y BLONDIE TEAM Jula 6 Risets Båtklubb Sveakryssare 2015-06-28 18:10:00 07:50:00 09:16:00 01:24:15
42 SWE 10648 ISIS Tomas Lundqvist 59 Lidingö SS Avance 33 2015-06-28 18:32:00 08:12:00 09:17:26 01:25:41
43 SWE 167 MY CHILLZONE NP Bygg 46 Norrtälje SS Dufour 405 GL 2015-06-28 17:42:00 07:32:00 09:18:13 01:26:28
44 SE 30 VIVRE II Bucaneros 58 Örlogsberga BK Omega 36 2015-06-28 17:50:00 07:40:00 09:22:07 01:30:22
45 SWE 8324 RAMBLER Team RAMBLER 33 StockholmsSegelSällskap JNF 38 2015-06-28 20:10:00 09:50:00 10:31:53 02:40:08