Rounding results for class SRS C at rounding 2015 Gotska Sandön 1

Rank Sail no. Boat name Skipper/team Report no. Club Boat type Reported Sailed time Corr time To 1st boat
1 SWE 11019 SLIPFREE Lars Sjöström 97 Skärgårdsstads SS Dufour 34 LR 2015-06-29 01:30:00 15:20:00 18:44:14 00:00:00
2 SWE 501 BOJ - BOJ Peter Forslund 183 Runmarö Yacht Club Scampi 2015-06-29 04:44:00 18:24:00 20:09:59 01:25:44
3 FIN 11372 LASSUX Sakari Rinne 154 TTPS-FIN X-372 2015-06-29 03:00:00 16:50:00 20:37:15 01:53:00
4 SWE 860 FREEDOM Henrik Forsgren 77 Edsvikens SS Dehler 34 2015-06-29 04:05:00 17:45:00 20:40:43 01:56:29
5 FIN 7227 LOTUS Team Lotus 113 Wasa Segel Förening Finnflyer 31 2015-06-29 05:04:00 18:44:00 21:05:37 02:21:23
6 SWE 40 ALAPOCAS Johan Nordström 139 Trollbäckens båtsällskap Linjett 33 2015-06-29 05:00:00 18:40:00 21:56:00 03:11:45
7 SWE 167 MY CHILLZONE NP Bygg 46 Norrtälje SS Dufour 405 GL 2015-06-29 04:00:00 17:50:00 22:01:27 03:17:12
8 SWE 2827 WALENNA II Carl Wale 104 KSSS One off 2015-06-29 04:20:00 18:10:00 22:02:10 03:17:55
9 SWE 195 WET-X Wet-X Sailing Team 31 Enköpings SS X-99 2015-06-29 03:55:00 17:55:00 22:11:55 03:27:41
10 SWE 14 CASTARA Team Castara 99 Östhammars SS Scanner 392 2015-06-29 04:10:00 18:10:00 22:37:03 03:52:48
11 SWE 8994 SILFVERFÅGEL Pontus Brenter 179 KSSS Diva 39 2015-06-29 04:00:00 18:00:00 22:38:38 03:54:24
12 SWE 66 TJORVEN Johan Ploom 136 KSSS Linjett 35 2015-06-29 05:27:00 19:07:00 22:39:11 03:54:57
13 SWE 22 HUMLAN Börje Hult 34 Mariefreds Båtklubb Maxi 909 2015-06-29 06:50:00 20:30:00 22:44:04 03:59:49
14 SWE 9 VIKTORIA Lars Karlsson 47 Mariefreds BK Wasa 360 2015-06-29 04:50:00 18:40:00 22:44:09 03:59:55
15 SWE 5678 Agnes Markus Norlin 132 KSSS IOR One Ton 2015-06-29 04:55:00 18:45:00 22:50:15 04:06:00
16 FIN 4709 NEITO Hanna Stark-Heikkinen 50 Oulun Merenkävijät Jungfru 37 2015-06-29 05:00:00 18:50:00 22:58:36 04:14:21
17 SWE 158 KVADRAT ELEVATING PEOPLE Team Pålnäs 152 Saltsjöbadens BK Omega 42 2015-06-29 04:34:00 18:34:00 23:02:28 04:18:14
18 SWE 83 SPIRIT Team Spirit 5 Segelsällskapet Svearna Dehler 32 2015-06-29 05:15:00 19:05:00 23:06:35 04:22:21
19 SWE 146 SINGDOY Team Singdoy 111 Trollbäckens BS Scanner 391 2015-06-29 04:40:00 18:40:00 23:07:40 04:23:26
20 S 154 NOVALECOOL Håkan Brännlund 177 Segelsällskapet Färingarna Albin Nova 2015-06-29 06:30:00 20:10:00 23:07:52 04:23:37
21 SWE 97941 SLAGHÖKEN SLAGHÖKEN 164 Trälhavets BK First 34,7 2015-06-29 04:35:00 18:35:00 23:11:31 04:27:16
22 SWE 108 RED SUN Mats Bjerker 14 Kvarnvikens BS Contrast 33 2015-06-29 06:15:00 19:55:00 23:15:45 04:31:31
23 SE 8227 NOTRE DAME OP MEMORIAL TEAM 68 Saltsjöbadens BK Brise de Mer 34 2015-06-29 06:24:00 20:04:00 23:16:38 04:32:24
24 SWE 466 PRIMA DIVA Ulf Liliefeldt 20 Finkarudds BK Diva 34 2015-06-29 04:40:00 18:40:00 23:20:00 04:35:45
25 SWE 131 MAJA Lars Sönnerfors 70 Båtsällskapet Arken Elan 31 2015-06-29 06:05:00 19:45:00 23:20:40 04:36:25
26 SWE 104 FIOLINA Team Cederholm 119 Strängnäs SS Diva 35 2015-06-29 05:15:00 19:05:00 23:23:46 04:39:31
27 SWE 87 SELF OMNINUTRITION SELF OFFSHORE TEAM 129 Velamsunds BK Hanse 325 2015-06-29 06:32:00 20:12:00 23:24:42 04:40:28
28 SWE 28 DAIQUIRI Gunnar Frostell 54 Södertälje BS Compis 363 2015-06-29 05:20:00 19:10:00 23:25:18 04:41:03
29 SWE 25 PEAKABOO Team [email protected] 83 Gustavsbergs BK First 30 2015-06-29 04:50:00 18:50:00 23:31:22 04:47:07
30 SWE 1 JANE DOE Marcus Grönqvist 170 Tyresö BK Elvström 717 2015-06-29 07:03:00 20:43:00 23:32:02 04:47:48
31 SWE 10763 PAULA Team Paula 102 Espoo Merenkulkijat Dufour 385 2015-06-29 04:50:00 18:50:00 23:34:45 04:50:31
32 SWE 211 FARVEL Farvel Offshore Sail Racing Team 150 Nynäshamns SS First 40.7 2015-06-29 04:45:00 18:45:00 23:35:15 04:51:00
33 SWE 155 ESCAPE Team Goosebump 24 Smygehuks BSK Hanse 350 2015-06-29 06:35:00 20:15:00 23:39:07 04:54:52
34 SWE 1200 LANGURIA Hillebrand 127 Trollbäckens BS Jeanneau 36i 2015-06-29 05:27:00 19:17:00 23:39:38 04:55:23
35 SWE 28 TJAJKA Björn Ternström 186 Askrike SS Dehler34DD 2015-06-29 04:57:00 18:57:00 23:43:31 04:59:17
36 SWE 11555 ALINA Team Varians / Daniel Osterman 48 Upplands Väsby BS Beneteau First 345 2015-06-29 06:46:00 20:26:00 23:49:30 05:05:16
37 SWE 59 SERENITY Jan Komorowski 166 Norrtälje SS Linjett 33 2015-06-29 06:18:00 20:08:00 24:07:11 05:22:56
38 SWE 10648 ISIS Tomas Lundqvist 59 Lidingö SS Avance 33 2015-06-29 07:50:00 21:30:00 24:21:34 05:37:19
39 SWE 11129 HOKA HEY Jan Lockner 66 Svenska Kryssar klubben Bavaria 40 Cruiser 2015-06-29 05:50:00 19:50:00 24:30:50 05:46:36
40 SWE 34 OFFPIST TEAM MFPrecision 75 Söderhamns SS Dehler 32 2015-06-29 06:00:00 20:00:00 24:46:48 06:02:33
41 SWE 3361 S/Y BLONDIE TEAM Jula 6 Risets Båtklubb Sveakryssare 2015-06-29 07:29:00 21:09:00 25:01:13 06:16:59
42 SWE 245 ROSETTA Mats Rosander 12 Södra Evlinge BK Hanse 342 2015-06-29 07:50:00 21:30:00 25:10:35 06:26:21
43 SWE 133 SMILE Stefan Gustavsson 44 Mariefreds BK Omega 36 2015-06-29 06:50:00 20:40:00 25:15:16 06:31:02
44 SE 30 VIVRE II Bucaneros 58 Örlogsberga BK Omega 36 2015-06-29 06:50:00 20:40:00 25:15:16 06:31:02
45 SWE 11420 VITA BREVIS Team Vita Brevis 151 KSSS Wasa 420 2015-06-29 06:13:00 20:13:00 25:18:40 06:34:26