Rounding results for class SRS C at rounding 2015 Visby

Rank Sail no. Boat name Skipper/team Report no. Club Boat type Reported Sailed time Corr time To 1st boat
1 SWE 8994 SILFVERFÅGEL Pontus Brenter 179 KSSS Diva 39 2015-06-29 10:10:00 24:10:00 30:24:06 00:00:00
2 SWE 158 KVADRAT ELEVATING PEOPLE Team Pålnäs 152 Saltsjöbadens BK Omega 42 2015-06-29 10:51:00 24:51:00 30:50:19 00:26:13
3 SWE 28 DAIQUIRI Gunnar Frostell 54 Södertälje BS Compis 363 2015-06-29 12:07:00 25:57:00 31:42:39 01:18:33
4 SWE 97941 SLAGHÖKEN SLAGHÖKEN 164 Trälhavets BK First 34,7 2015-06-29 11:32:00 25:32:00 31:51:56 01:27:50
5 SWE 5678 Agnes Markus Norlin 132 KSSS IOR One Ton 2015-06-29 12:25:00 26:15:00 31:58:21 01:34:15
6 SWE 2827 WALENNA II Carl Wale 104 KSSS One off 2015-06-29 13:01:00 26:51:00 32:34:08 02:10:02
7 SWE 195 WET-X Wet-X Sailing Team 31 Enköpings SS X-99 2015-06-29 12:20:00 26:20:00 32:37:37 02:13:31
8 SWE 25 PEAKABOO Team [email protected] 83 Gustavsbergs BK First 30 2015-06-29 12:17:00 26:17:00 32:49:40 02:25:34
9 SWE 28 TJAJKA Björn Ternström 186 Askrike SS Dehler34DD 2015-06-29 12:14:00 26:14:00 32:50:38 02:26:32
10 SWE 146 SINGDOY Team Singdoy 111 Trollbäckens BS Scanner 391 2015-06-29 12:34:00 26:34:00 32:54:57 02:30:51
11 SWE 83 SPIRIT Team Spirit 5 Segelsällskapet Svearna Dehler 32 2015-06-29 13:21:00 27:11:00 32:55:08 02:31:02
12 SWE 104 FIOLINA Team Cederholm 119 Strängnäs SS Diva 35 2015-06-29 13:11:00 27:01:00 33:07:20 02:43:14
13 SWE 14 CASTARA Team Castara 99 Östhammars SS Scanner 392 2015-06-29 12:38:00 26:38:00 33:09:30 02:45:24
14 SWE 11019 SLIPFREE Lars Sjöström 97 Skärgårdsstads SS Dufour 34 LR 2015-06-29 13:30:00 27:20:00 33:24:04 02:59:58
15 SWE 501 BOJ - BOJ Peter Forslund 183 Runmarö Yacht Club Scampi 2015-06-29 16:53:00 30:33:00 33:28:58 03:04:52
16 FIN 4709 NEITO Hanna Stark-Heikkinen 50 Oulun Merenkävijät Jungfru 37 2015-06-29 13:45:00 27:35:00 33:39:06 03:15:00
17 SWE 131 MAJA Lars Sönnerfors 70 Båtsällskapet Arken Elan 31 2015-06-29 14:50:00 28:30:00 33:41:13 03:17:07
18 SWE 211 FARVEL Farvel Offshore Sail Racing Team 150 Nynäshamns SS First 40.7 2015-06-29 13:10:00 27:10:00 34:10:32 03:46:26
19 SE 8227 NOTRE DAME OP MEMORIAL TEAM 68 Saltsjöbadens BK Brise de Mer 34 2015-06-29 15:48:00 29:28:00 34:10:52 03:46:46
20 SWE 11129 HOKA HEY Jan Lockner 66 Svenska Kryssar klubben Bavaria 40 Cruiser 2015-06-29 13:43:00 27:43:00 34:15:28 03:51:22
21 SWE 10763 PAULA Team Paula 102 Espoo Merenkulkijat Dufour 385 2015-06-29 13:56:00 27:56:00 34:58:21 04:34:15
22 SWE 40 ALAPOCAS Johan Nordström 139 Trollbäckens båtsällskap Linjett 33 2015-06-29 16:10:00 29:50:00 35:03:14 04:39:08
23 SWE 59 SERENITY Jan Komorowski 166 Norrtälje SS Linjett 33 2015-06-29 15:30:00 29:20:00 35:08:28 04:44:22
24 SWE 66 TJORVEN Johan Ploom 136 KSSS Linjett 35 2015-06-29 16:11:00 29:51:00 35:22:20 04:58:14
25 SWE 1 JANE DOE Marcus Grönqvist 170 Tyresö BK Elvström 717 2015-06-29 17:44:00 31:24:00 35:40:13 05:16:07
26 SWE 34 OFFPIST TEAM MFPrecision 75 Söderhamns SS Dehler 32 2015-06-29 14:50:00 28:50:00 35:43:28 05:19:22
27 SWE 108 RED SUN Mats Bjerker 14 Kvarnvikens BS Contrast 33 2015-06-29 17:00:00 30:40:00 35:49:07 05:25:01
28 FIN 7227 LOTUS Team Lotus 113 Wasa Segel Förening Finnflyer 31 2015-06-29 18:18:00 31:58:00 35:59:40 05:35:34
29 SWE 11555 ALINA Team Varians / Daniel Osterman 48 Upplands Väsby BS Beneteau First 345 2015-06-29 17:16:00 30:56:00 36:04:05 05:39:59
30 SWE 10648 ISIS Tomas Lundqvist 59 Lidingö SS Avance 33 2015-06-29 18:18:00 31:58:00 36:13:05 05:48:59
31 SWE 1200 LANGURIA Hillebrand 127 Trollbäckens BS Jeanneau 36i 2015-06-29 16:08:00 29:58:00 36:46:08 06:22:02
32 SWE 133 SMILE Stefan Gustavsson 44 Mariefreds BK Omega 36 2015-06-29 16:20:00 30:10:00 36:51:49 06:27:43
33 SWE 87 SELF OMNINUTRITION SELF OFFSHORE TEAM 129 Velamsunds BK Hanse 325 2015-06-29 18:15:00 31:55:00 36:59:29 06:35:23
34 S 154 NOVALECOOL Håkan Brännlund 177 Segelsällskapet Färingarna Albin Nova 2015-06-29 18:36:00 32:16:00 37:00:35 06:36:29
35 SWE 860 FREEDOM Henrik Forsgren 77 Edsvikens SS Dehler 34 2015-06-29 18:20:00 32:00:00 37:16:48 06:52:42
36 SWE 9 VIKTORIA Lars Karlsson 47 Mariefreds BK Wasa 360 2015-06-29 16:54:00 30:44:00 37:25:59 07:01:53
37 SWE 167 MY CHILLZONE NP Bygg 46 Norrtälje SS Dufour 405 GL 2015-06-29 16:42:00 30:32:00 37:42:31 07:18:25
38 SWE 245 ROSETTA Mats Rosander 12 Södra Evlinge BK Hanse 342 2015-06-29 18:34:00 32:14:00 37:44:42 07:20:36
39 FIN 11372 LASSUX Sakari Rinne 154 TTPS-FIN X-372 2015-06-29 17:00:00 30:50:00 37:46:15 07:22:09
40 SWE 11420 VITA BREVIS Team Vita Brevis 151 KSSS Wasa 420 2015-06-29 16:21:00 30:21:00 37:59:53 07:35:47
41 SWE 22 HUMLAN Börje Hult 34 Mariefreds Båtklubb Maxi 909 2015-06-29 20:45:00 34:25:00 38:10:05 07:45:59
42 SWE 466 PRIMA DIVA Ulf Liliefeldt 20 Finkarudds BK Diva 34 2015-06-29 16:43:00 30:43:00 38:23:45 07:59:39
43 SWE 3361 S/Y BLONDIE TEAM Jula 6 Risets Båtklubb Sveakryssare 2015-06-29 19:25:00 33:05:00 39:08:15 08:44:09
44 SE 30 VIVRE II Bucaneros 58 Örlogsberga BK Omega 36 2015-06-29 18:31:00 32:21:00 39:31:54 09:07:48
45 SWE 155 ESCAPE Team Goosebump 24 Smygehuks BSK Hanse 350 2015-06-29 21:00:00 34:40:00 40:29:26 10:05:20