Rounding results for class SRS C at rounding 2015 Hoburgs Rev

Rank Sail no. Boat name Skipper/team Report no. Club Boat type Reported Sailed time Corr time To 1st boat
1 SWE 8994 SILFVERFÅGEL Pontus Brenter 179 KSSS Diva 39 2015-06-29 19:00:00 33:00:00 41:30:50 00:00:00
2 SWE 158 KVADRAT ELEVATING PEOPLE Team Pålnäs 152 Saltsjöbadens BK Omega 42 2015-06-29 20:21:00 34:21:00 42:37:42 01:06:51
3 SWE 28 DAIQUIRI Gunnar Frostell 54 Södertälje BS Compis 363 2015-06-29 21:07:00 34:57:00 42:42:32 01:11:41
4 SWE 5678 Agnes Markus Norlin 132 KSSS IOR One Ton 2015-06-29 21:33:00 35:23:00 43:05:48 01:34:58
5 SWE 97941 SLAGHÖKEN SLAGHÖKEN 164 Trälhavets BK First 34,7 2015-06-29 20:35:00 34:35:00 43:09:36 01:38:45
6 SWE 2827 WALENNA II Carl Wale 104 KSSS One off 2015-06-29 22:11:00 36:01:00 43:41:17 02:10:27
7 SWE 501 BOJ - BOJ Peter Forslund 183 Runmarö Yacht Club Scampi 2015-06-30 02:12:00 39:52:00 43:41:37 02:10:47
8 SWE 195 WET-X Wet-X Sailing Team 31 Enköpings SS X-99 2015-06-29 21:21:00 35:21:00 43:47:55 02:17:04
9 SWE 146 SINGDOY Team Singdoy 111 Trollbäckens BS Scanner 391 2015-06-29 21:50:00 35:50:00 44:23:51 02:53:00
10 SWE 14 CASTARA Team Castara 99 Östhammars SS Scanner 392 2015-06-29 21:46:00 35:46:00 44:31:46 03:00:55
11 SWE 25 PEAKABOO Team [email protected] 83 Gustavsbergs BK First 30 2015-06-29 21:43:00 35:43:00 44:36:36 03:05:46
12 SWE 28 TJAJKA Björn Ternström 186 Askrike SS Dehler34DD 2015-06-29 21:45:00 35:45:00 44:45:32 03:14:42
13 SWE 83 SPIRIT Team Spirit 5 Segelsällskapet Svearna Dehler 32 2015-06-29 23:10:00 37:00:00 44:48:25 03:17:34
14 SWE 11019 SLIPFREE Lars Sjöström 97 Skärgårdsstads SS Dufour 34 LR 2015-06-29 22:52:00 36:42:00 44:50:50 03:20:00
15 SWE 104 FIOLINA Team Cederholm 119 Strängnäs SS Diva 35 2015-06-29 22:45:00 36:35:00 44:51:04 03:20:13
16 FIN 4709 NEITO Hanna Stark-Heikkinen 50 Oulun Merenkävijät Jungfru 37 2015-06-29 23:04:00 36:54:00 45:01:04 03:30:14
17 SWE 131 MAJA Lars Sönnerfors 70 Båtsällskapet Arken Elan 31 2015-06-30 00:32:00 38:12:00 45:09:08 03:38:18
18 SE 8227 NOTRE DAME OP MEMORIAL TEAM 68 Saltsjöbadens BK Brise de Mer 34 2015-06-30 01:23:00 39:03:00 45:17:52 03:47:02
19 SWE 211 FARVEL Farvel Offshore Sail Racing Team 150 Nynäshamns SS First 40.7 2015-06-29 22:20:00 36:20:00 45:42:26 04:11:36
20 SWE 40 ALAPOCAS Johan Nordström 139 Trollbäckens båtsällskap Linjett 33 2015-06-30 01:30:00 39:10:00 46:01:14 04:30:24
21 SWE 11129 HOKA HEY Jan Lockner 66 Svenska Kryssar klubben Bavaria 40 Cruiser 2015-06-29 23:16:00 37:16:00 46:03:41 04:32:51
22 SWE 10763 PAULA Team Paula 102 Espoo Merenkulkijat Dufour 385 2015-06-29 23:01:00 37:01:00 46:20:41 04:49:51
23 SWE 66 TJORVEN Johan Ploom 136 KSSS Linjett 35 2015-06-30 01:43:00 39:23:00 46:40:09 05:09:18
24 FIN 7227 LOTUS Team Lotus 113 Wasa Segel Förening Finnflyer 31 2015-06-30 03:48:00 41:28:00 46:41:29 05:10:38
25 SWE 59 SERENITY Jan Komorowski 166 Norrtälje SS Linjett 33 2015-06-30 01:10:00 39:00:00 46:43:19 05:12:28
26 SWE 108 RED SUN Mats Bjerker 14 Kvarnvikens BS Contrast 33 2015-06-30 02:37:00 40:17:00 47:03:03 05:32:12
27 SWE 1 JANE DOE Marcus Grönqvist 170 Tyresö BK Elvström 717 2015-06-30 03:54:00 41:34:00 47:13:11 05:42:20
28 SWE 11555 ALINA Team Varians / Daniel Osterman 48 Upplands Väsby BS Beneteau First 345 2015-06-30 02:59:00 40:39:00 47:23:52 05:53:02
29 SWE 34 OFFPIST TEAM MFPrecision 75 Söderhamns SS Dehler 32 2015-06-30 00:31:00 38:31:00 47:43:19 06:12:29
30 SWE 87 SELF OMNINUTRITION SELF OFFSHORE TEAM 129 Velamsunds BK Hanse 325 2015-06-30 03:57:00 41:37:00 48:14:01 06:43:10
31 S 154 NOVALECOOL Håkan Brännlund 177 Segelsällskapet Färingarna Albin Nova 2015-06-30 04:24:00 42:04:00 48:15:01 06:44:11
32 SWE 10648 ISIS Tomas Lundqvist 59 Lidingö SS Avance 33 2015-06-30 04:59:00 42:39:00 48:19:20 06:48:30
33 SWE 9 VIKTORIA Lars Karlsson 47 Mariefreds BK Wasa 360 2015-06-30 01:53:00 39:43:00 48:22:29 06:51:39
34 SWE 1200 LANGURIA Hillebrand 127 Trollbäckens BS Jeanneau 36i 2015-06-30 01:36:00 39:26:00 48:23:04 06:52:14
35 FIN 11372 LASSUX Sakari Rinne 154 TTPS-FIN X-372 2015-06-30 01:40:00 39:30:00 48:23:15 06:52:24
36 SWE 860 FREEDOM Henrik Forsgren 77 Edsvikens SS Dehler 34 2015-06-30 03:55:00 41:35:00 48:26:40 06:55:50
37 SWE 133 SMILE Stefan Gustavsson 44 Mariefreds BK Omega 36 2015-06-30 01:55:00 39:45:00 48:34:28 07:03:37
38 SWE 167 MY CHILLZONE NP Bygg 46 Norrtälje SS Dufour 405 GL 2015-06-30 01:45:00 39:35:00 48:53:07 07:22:17
39 SWE 245 ROSETTA Mats Rosander 12 Södra Evlinge BK Hanse 342 2015-06-30 04:30:00 42:10:00 49:22:37 07:51:47
40 SWE 11420 VITA BREVIS Team Vita Brevis 151 KSSS Wasa 420 2015-06-30 01:50:00 39:50:00 49:52:16 08:21:26
41 SWE 22 HUMLAN Börje Hult 34 Mariefreds Båtklubb Maxi 909 2015-06-30 07:37:00 45:17:00 50:13:09 08:42:18
42 SE 30 VIVRE II Bucaneros 58 Örlogsberga BK Omega 36 2015-06-30 04:00:00 41:50:00 51:07:13 09:36:22
43 SWE 3361 S/Y BLONDIE TEAM Jula 6 Risets Båtklubb Sveakryssare 2015-06-30 06:00:00 43:40:00 51:39:27 10:08:37
44 SWE 155 ESCAPE Team Goosebump 24 Smygehuks BSK Hanse 350 2015-06-30 08:00:00 45:40:00 53:20:19 11:49:28