Rounding results for class SRS C at rounding 2015 Östergarn

Rank Sail no. Boat name Skipper/team Report no. Club Boat type Reported Sailed time Corr time To 1st boat
1 SWE 8994 SILFVERFÅGEL Pontus Brenter 179 KSSS Diva 39 2015-06-30 02:40:00 40:40:00 51:09:31 00:00:00
2 SWE 158 KVADRAT ELEVATING PEOPLE Team Pålnäs 152 Saltsjöbadens BK Omega 42 2015-06-30 04:51:00 42:51:00 53:10:36 02:01:05
3 SWE 28 DAIQUIRI Gunnar Frostell 54 Södertälje BS Compis 363 2015-06-30 05:49:00 43:39:00 53:20:25 02:10:53
4 SWE 501 BOJ - BOJ Peter Forslund 183 Runmarö Yacht Club Scampi 2015-06-30 11:29:00 49:09:00 53:52:06 02:42:35
5 SWE 97941 SLAGHÖKEN SLAGHÖKEN 164 Trälhavets BK First 34,7 2015-06-30 05:26:00 43:26:00 54:12:17 03:02:46
6 SWE 2827 WALENNA II Carl Wale 104 KSSS One off 2015-06-30 07:30:00 45:20:00 54:59:21 03:49:50
7 SWE 5678 Agnes Markus Norlin 132 KSSS IOR One Ton 2015-06-30 07:26:00 45:16:00 55:08:05 03:58:34
8 SWE 195 WET-X Wet-X Sailing Team 31 Enköpings SS X-99 2015-06-30 06:30:00 44:30:00 55:08:07 03:58:36
9 SWE 25 PEAKABOO Team [email protected] 83 Gustavsbergs BK First 30 2015-06-30 06:37:00 44:37:00 55:43:34 04:34:03
10 SE 8227 NOTRE DAME OP MEMORIAL TEAM 68 Saltsjöbadens BK Brise de Mer 34 2015-06-30 10:34:00 48:14:00 55:57:02 04:47:31
11 SWE 146 SINGDOY Team Singdoy 111 Trollbäckens BS Scanner 391 2015-06-30 07:30:00 45:30:00 56:22:28 05:12:56
12 SWE 131 MAJA Lars Sönnerfors 70 Båtsällskapet Arken Elan 31 2015-06-30 10:10:00 47:50:00 56:32:20 05:22:49
13 SWE 14 CASTARA Team Castara 99 Östhammars SS Scanner 392 2015-06-30 07:31:00 45:31:00 56:40:05 05:30:34
14 SWE 83 SPIRIT Team Spirit 5 Segelsällskapet Svearna Dehler 32 2015-06-30 09:02:00 46:52:00 56:45:19 05:35:48
15 SWE 28 TJAJKA Björn Ternström 186 Askrike SS Dehler34DD 2015-06-30 07:20:00 45:20:00 56:45:26 05:35:55
16 FIN 4709 NEITO Hanna Stark-Heikkinen 50 Oulun Merenkävijät Jungfru 37 2015-06-30 08:45:00 46:35:00 56:49:54 05:40:22
17 FIN 7227 LOTUS Team Lotus 113 Wasa Segel Förening Finnflyer 31 2015-06-30 13:03:00 50:43:00 57:06:25 05:56:53
18 SWE 40 ALAPOCAS Johan Nordström 139 Trollbäckens båtsällskap Linjett 33 2015-06-30 11:00:00 48:40:00 57:10:59 06:01:28
19 SWE 11019 SLIPFREE Lars Sjöström 97 Skärgårdsstads SS Dufour 34 LR 2015-06-30 09:02:00 46:52:00 57:16:15 06:06:44
20 SWE 104 FIOLINA Team Cederholm 119 Strängnäs SS Diva 35 2015-06-30 09:02:00 46:52:00 57:27:30 06:17:59
21 SWE 59 SERENITY Jan Komorowski 166 Norrtälje SS Linjett 33 2015-06-30 10:25:00 48:15:00 57:48:12 06:38:41
22 SWE 1 JANE DOE Marcus Grönqvist 170 Tyresö BK Elvström 717 2015-06-30 13:26:00 51:06:00 58:02:58 06:53:27
23 SWE 108 RED SUN Mats Bjerker 14 Kvarnvikens BS Contrast 33 2015-06-30 12:11:00 49:51:00 58:13:29 07:03:58
24 SWE 66 TJORVEN Johan Ploom 136 KSSS Linjett 35 2015-06-30 11:30:00 49:10:00 58:15:44 07:06:13
25 SWE 11129 HOKA HEY Jan Lockner 66 Svenska Kryssar klubben Bavaria 40 Cruiser 2015-06-30 09:27:00 47:27:00 58:38:53 07:29:22
26 SWE 11555 ALINA Team Varians / Daniel Osterman 48 Upplands Väsby BS Beneteau First 345 2015-06-30 12:42:00 50:22:00 58:43:39 07:34:07
27 SWE 211 FARVEL Farvel Offshore Sail Racing Team 150 Nynäshamns SS First 40.7 2015-06-30 08:45:00 46:45:00 58:48:41 07:39:10
28 SWE 87 SELF OMNINUTRITION SELF OFFSHORE TEAM 129 Velamsunds BK Hanse 325 2015-06-30 13:15:00 50:55:00 59:00:44 07:51:13
29 SWE 860 FREEDOM Henrik Forsgren 77 Edsvikens SS Dehler 34 2015-06-30 13:03:00 50:43:00 59:05:05 07:55:34
30 SWE 10763 PAULA Team Paula 102 Espoo Merenkulkijat Dufour 385 2015-06-30 09:19:00 47:19:00 59:14:25 08:04:54
31 FIN 11372 LASSUX Sakari Rinne 154 TTPS-FIN X-372 2015-06-30 10:40:00 48:30:00 59:24:45 08:15:13
32 SWE 10648 ISIS Tomas Lundqvist 59 Lidingö SS Avance 33 2015-06-30 15:00:00 52:40:00 59:40:16 08:30:45
33 SWE 133 SMILE Stefan Gustavsson 44 Mariefreds BK Omega 36 2015-06-30 11:02:00 48:52:00 59:42:54 08:33:23
34 S 154 NOVALECOOL Håkan Brännlund 177 Segelsällskapet Färingarna Albin Nova 2015-06-30 14:25:00 52:05:00 59:44:22 08:34:51
35 SWE 9 VIKTORIA Lars Karlsson 47 Mariefreds BK Wasa 360 2015-06-30 11:15:00 49:05:00 59:47:00 08:37:29
36 SWE 1200 LANGURIA Hillebrand 127 Trollbäckens BS Jeanneau 36i 2015-06-30 11:04:00 48:54:00 60:00:01 08:50:29
37 SWE 245 ROSETTA Mats Rosander 12 Södra Evlinge BK Hanse 342 2015-06-30 14:09:00 51:49:00 60:40:38 09:31:07
38 SWE 34 OFFPIST TEAM MFPrecision 75 Söderhamns SS Dehler 32 2015-06-30 11:08:00 49:08:00 60:52:34 09:43:03
39 SE 30 VIVRE II Bucaneros 58 Örlogsberga BK Omega 36 2015-06-30 13:00:00 50:50:00 62:07:06 10:57:34
40 SWE 167 MY CHILLZONE NP Bygg 46 Norrtälje SS Dufour 405 GL 2015-06-30 12:34:00 50:24:00 62:14:38 11:05:07
41 SWE 22 HUMLAN Börje Hult 34 Mariefreds Båtklubb Maxi 909 2015-06-30 19:12:00 56:52:00 63:03:54 11:54:23
42 SWE 11420 VITA BREVIS Team Vita Brevis 151 KSSS Wasa 420 2015-06-30 13:00:00 51:00:00 63:51:07 12:41:36
43 SWE 3361 S/Y BLONDIE TEAM Jula 6 Risets Båtklubb Sveakryssare 2015-06-30 17:30:00 55:10:00 65:15:43 14:06:12
44 SWE 155 ESCAPE Team Goosebump 24 Smygehuks BSK Hanse 350 2015-06-30 18:45:00 56:25:00 65:53:40 14:44:09