Rounding results for class SRS C at rounding 2015 Almagrundet

Rank Sail no. Boat name Skipper/team Report no. Club Boat type Reported Sailed time Corr time To 1st boat
1 SWE 8994 SILFVERFÅGEL Pontus Brenter 179 KSSS Diva 39 2015-06-30 23:18:00 61:18:00 77:06:55 00:00:00
2 SWE 158 KVADRAT ELEVATING PEOPLE Team Pålnäs 152 Saltsjöbadens BK Omega 42 2015-07-01 02:09:00 64:09:00 79:36:36 02:29:41
3 SWE 97941 SLAGHÖKEN SLAGHÖKEN 164 Trälhavets BK First 34,7 2015-07-01 02:08:00 64:08:00 80:02:18 02:55:22
4 SWE 28 DAIQUIRI Gunnar Frostell 54 Södertälje BS Compis 363 2015-07-01 03:42:00 65:32:00 80:04:54 02:57:58
5 SWE 195 WET-X Wet-X Sailing Team 31 Enköpings SS X-99 2015-07-01 04:45:00 66:45:00 82:42:11 05:35:16
6 SWE 2827 WALENNA II Carl Wale 104 KSSS One off 2015-07-01 06:44:00 68:34:00 83:10:16 06:03:21
7 SWE 5678 Agnes Markus Norlin 132 KSSS IOR One Ton 2015-07-01 06:44:00 68:34:00 83:30:51 06:23:55
8 SWE 28 TJAJKA Björn Ternström 186 Askrike SS Dehler34DD 2015-07-01 05:17:00 67:17:00 84:14:19 07:07:23
9 SWE 501 BOJ - BOJ Peter Forslund 183 Runmarö Yacht Club Scampi 2015-07-01 15:13:00 76:53:00 84:15:50 07:08:55
10 SWE 83 SPIRIT Team Spirit 5 Segelsällskapet Svearna Dehler 32 2015-07-01 07:52:00 69:42:00 84:24:24 07:17:28
11 SWE 40 ALAPOCAS Johan Nordström 139 Trollbäckens båtsällskap Linjett 33 2015-07-01 11:40:00 73:20:00 86:09:59 09:03:04
12 SWE 14 CASTARA Team Castara 99 Östhammars SS Scanner 392 2015-07-01 07:23:00 69:23:00 86:22:56 09:16:00
13 SWE 131 MAJA Lars Sönnerfors 70 Båtsällskapet Arken Elan 31 2015-07-01 11:30:00 73:10:00 86:28:58 09:22:03
14 SWE 146 SINGDOY Team Singdoy 111 Trollbäckens BS Scanner 391 2015-07-01 07:49:00 69:49:00 86:30:10 09:23:14
15 SE 8227 NOTRE DAME OP MEMORIAL TEAM 68 Saltsjöbadens BK Brise de Mer 34 2015-07-01 13:34:00 75:14:00 87:16:14 10:09:18
16 SWE 25 PEAKABOO Team [email protected] 83 Gustavsbergs BK First 30 2015-07-01 07:53:00 69:53:00 87:17:03 10:10:07
17 FIN 4709 NEITO Hanna Stark-Heikkinen 50 Oulun Merenkävijät Jungfru 37 2015-07-01 10:09:00 71:59:00 87:49:10 10:42:15
18 SWE 11019 SLIPFREE Lars Sjöström 97 Skärgårdsstads SS Dufour 34 LR 2015-07-01 10:13:00 72:03:00 88:02:42 10:55:46
19 FIN 11372 LASSUX Sakari Rinne 154 TTPS-FIN X-372 2015-07-01 10:15:00 72:05:00 88:18:07 11:11:12
20 SWE 59 SERENITY Jan Komorowski 166 Norrtälje SS Linjett 33 2015-07-01 12:21:00 74:11:00 88:52:17 11:45:22
21 SWE 104 FIOLINA Team Cederholm 119 Strängnäs SS Diva 35 2015-07-01 10:54:00 72:44:00 89:10:15 12:03:20
22 SWE 10763 PAULA Team Paula 102 Espoo Merenkulkijat Dufour 385 2015-07-01 09:57:00 71:57:00 90:04:53 12:57:57
23 SWE 66 TJORVEN Johan Ploom 136 KSSS Linjett 35 2015-07-01 14:43:00 76:23:00 90:30:51 13:23:55
24 SWE 211 FARVEL Farvel Offshore Sail Racing Team 150 Nynäshamns SS First 40.7 2015-07-01 10:15:00 72:15:00 90:53:25 13:46:30
25 SWE 1 JANE DOE Marcus Grönqvist 170 Tyresö BK Elvström 717 2015-07-01 19:04:00 80:44:00 91:42:47 14:35:51
26 FIN 7227 LOTUS Team Lotus 113 Wasa Segel Förening Finnflyer 31 2015-07-01 19:54:00 81:34:00 91:50:38 14:43:43
27 SWE 133 SMILE Stefan Gustavsson 44 Mariefreds BK Omega 36 2015-07-01 13:20:00 75:10:00 91:51:13 14:44:17
28 SWE 87 SELF OMNINUTRITION SELF OFFSHORE TEAM 129 Velamsunds BK Hanse 325 2015-07-01 17:41:00 79:21:00 91:57:59 14:51:04
29 SWE 11129 HOKA HEY Jan Lockner 66 Svenska Kryssar klubben Bavaria 40 Cruiser 2015-07-01 12:36:00 74:36:00 92:12:20 15:05:24
30 SWE 11555 ALINA Team Varians / Daniel Osterman 48 Upplands Väsby BS Beneteau First 345 2015-07-01 17:30:00 79:10:00 92:18:30 15:11:34
31 SWE 9 VIKTORIA Lars Karlsson 47 Mariefreds BK Wasa 360 2015-07-01 14:32:00 76:22:00 93:00:52 15:53:57
32 SWE 10648 ISIS Tomas Lundqvist 59 Lidingö SS Avance 33 2015-07-01 20:29:00 82:09:00 93:04:33 15:57:37
33 SWE 108 RED SUN Mats Bjerker 14 Kvarnvikens BS Contrast 33 2015-07-01 18:15:00 79:55:00 93:20:33 16:13:38
34 SWE 1200 LANGURIA Hillebrand 127 Trollbäckens BS Jeanneau 36i 2015-07-01 14:20:00 76:10:00 93:27:23 16:20:27
35 SWE 860 FREEDOM Henrik Forsgren 77 Edsvikens SS Dehler 34 2015-07-01 18:55:00 80:35:00 93:52:46 16:45:51
36 SWE 245 ROSETTA Mats Rosander 12 Södra Evlinge BK Hanse 342 2015-07-01 18:31:00 80:11:00 93:53:40 16:46:45
37 SE 30 VIVRE II Bucaneros 58 Örlogsberga BK Omega 36 2015-07-01 15:09:00 76:59:00 94:04:25 16:57:29
38 S 154 NOVALECOOL Håkan Brännlund 177 Segelsällskapet Färingarna Albin Nova 2015-07-01 21:03:00 82:43:00 94:52:33 17:45:38
39 SWE 167 MY CHILLZONE NP Bygg 46 Norrtälje SS Dufour 405 GL 2015-07-01 15:04:00 76:54:00 94:58:17 17:51:21
40 SWE 22 HUMLAN Börje Hult 34 Mariefreds Båtklubb Maxi 909 2015-07-02 04:35:00 90:15:00 100:05:14 22:58:18
41 SWE 11420 VITA BREVIS Team Vita Brevis 151 KSSS Wasa 420 2015-07-01 18:35:00 80:35:00 100:53:25 23:46:29
42 SWE 3361 S/Y BLONDIE TEAM Jula 6 Risets Båtklubb Sveakryssare 2015-07-02 01:10:00 86:50:00 102:43:25 01:36:30
43 SWE 155 ESCAPE Team Goosebump 24 Smygehuks BSK Hanse 350 2015-07-02 03:45:00 89:25:00 104:26:19 03:19:23