Rounding results for class SRS C at rounding KSSS Fårö Fyr

Rank Sail no. Boat name Skipper/team Report no. Club Boat type Reported Sailed time Corr time To 1st boat
1 SWE 1 TEAM BLACK BIRD Team Black Bird 134 Trälhavets BK enskrov jeanneau 349 2019-07-01 07:28:59 20:08:59 19:53:15 00:00:00
2 FIN 7850 VINCA Markku Hentinen 209 Espoon Pursiseura X-99 2019-07-01 07:10:05 19:40:05 19:55:25 00:02:09
3 SWE 1 MITHRIL Team Mithril 98 Gustavsbergs BK One Off 2019-07-01 06:55:54 19:25:54 20:00:52 00:07:36
4 SWE 8343 PRIMA DONNA Tomas Hedberg 67 KSSS Bavaria 46 2019-07-01 07:00:01 19:30:01 20:03:56 00:10:40
5 SWE 55 LA DOLCE VITA Per Lindstedt 229 KSSS Finngulf 33 2019-07-01 07:03:50 19:33:50 20:07:52 00:14:36
6 SWE 10 ADELINE-WS76 Adeline WS 76 77 Kungliga Svenska Segelsällskapet Comfortina 38 2019-07-01 07:23:54 19:53:54 20:20:09 00:26:53
7 SWE 16532 XPLORER Team Xplorer 128 KSSS X-332 2019-07-01 07:30:00 20:00:00 20:22:48 00:29:32
8 SWE 195 WET-X Wet-X Sailing Team 31 Enköpings SS X-99 2019-07-01 07:26:01 19:56:01 20:23:31 00:30:15
9 SWE 80 ANNA Fredrik Lindahl 131 KSSS Dehler 34 DD 2019-07-01 07:26:26 19:56:26 20:33:31 00:40:15
10 SWE 28 TJAJKA Björn Ternström 181 Askrike SS Dehler 34DD 2019-07-01 07:31:12 20:01:12 20:33:37 00:40:21
11 SWE 303 ANANDRA Göran Haglund 82 Trollbäckens BS Omega 42 2019-07-01 07:30:17 20:00:17 20:33:53 00:40:37
12 SWE 123 ALLWINA Team Allwina 166 Trollbäckens BS Linjett 33 2019-07-01 08:28:57 21:08:57 20:38:29 00:45:13
13 SWE 143 ARIADNE Team Rival / Henrik Martinell 18 Ekolns SK Rival 22 2019-07-01 09:24:22 22:04:22 20:44:54 00:51:38
14 SWE 10763 PAULA Tähtihetki 182 Oaxens BK Dufour 385 2019-07-01 07:42:07 20:12:07 20:48:28 00:55:12
15 SWE 131 MAJA Team Maja 136 BS Arken Elan 31 2019-07-01 09:01:07 21:41:07 20:49:04 00:55:48
16 SWE 594 FALSAT Falsat 162 Örnsköldsviks SS Albin Express 2019-07-01 10:16:10 22:56:10 20:52:18 00:59:02
17 FIN 11035 PAM Team #OURSEA 184 Helsingfors Segelsällskap S&S 40 2019-07-01 08:30:27 21:10:27 20:52:39 00:59:23
18 SWE 59 SERENITY Jan Komorowski 150 Föreningen Linjettseglarna Linjett 33 2019-07-01 08:29:22 21:09:22 20:54:08 01:00:52
19 SWE 411 PLUTO Simon Rådahl 48 Morarnas BK Dehler 29 mk2 2019-07-01 09:15:24 21:55:24 20:56:12 01:02:56
20 SWE 42 MOLEKUL 2 TON ARMY 14 KSSS Swan 44 2019-07-01 08:14:58 20:44:58 21:03:38 01:10:22
21 SWE 322 GRYFFINDOR Anders Karlsson 85 Södertälje BS DEHLER 29 MK II 2019-07-01 09:30:20 22:10:20 21:03:49 01:10:33
22 SWE 11908 ETOILE DE MARE Lars Göran Högqvist 129 Svinninge Marina Klubb Jeanneau 39 2019-07-01 08:14:41 20:44:41 21:08:19 01:15:03
23 SWE 58 JOJO Johan Skåntorp 11 Trälhavets BK J/92S 2019-07-01 08:25:09 20:55:09 21:11:28 01:18:12
24 SWE 87 FIONA Träsktrollen 2.0 110 Velamsunds BK Hanse 325 2019-07-01 09:25:50 22:05:50 21:16:46 01:23:30
25 SWE 278 HERAKLEITOS Mikael Haake 87 Runmarö Yacht Club Dufour 34 HR 2019-07-01 08:20:05 20:50:05 21:17:35 01:24:19
26 FIN 10914 LOLEE Antti Elevuori 59 Naantalin Purjehdusseura Arcona 36 2019-07-01 08:34:05 21:04:05 21:21:46 01:28:30
27 SWE 190 STERENN Team Sterenn 171 Karlskrona SS First 33,7 2019-07-01 08:58:21 21:38:21 21:22:46 01:29:30
28 SWE 128 ASTERIX Asteri‚ú≥ 190 Göta SS X-99 2019-07-01 08:53:00 21:23:00 21:58:55 02:05:39
29 SWE 7105 AKLEJA Team Akleja 65 Runmarö Yacht Club Dehler 34 DD 2019-07-01 08:57:28 21:27:28 21:59:39 02:06:23
30 GER 45 ESCAPADE ESCAPADE 9 Viggbyholms Segelsällskapet X-99 2019-07-01 09:07:46 21:37:46 22:14:06 02:20:50